Přeskočit na: Navigaci, Obsah, Vyhledávání


Registrujte se ještě dnes k odběru elektronického newsletteru webu ŽIVOT A CUKROVKA

Co získáte? Kromě zpráv o nových článcích a aktuálním dění na webu 2× měsíčně pro vás máme právě teď jako dárek sborník nejčtenějších článků za poslední rok. Sborník obsahuje jedinečné články, které zohledňují nejnovější poznatky v diagnostice a léčbě nemocí srdce, cév a jejich prevence.

Napište prosím číslo dva:

FGM: slepá cesta v monitoraci glykemie?

Nová léčba Publikováno: 29.04.2019

FGM: slepá cesta v monitoraci glykemie?

Systém kontinuální monitorace glykemie (Continuous Glucose Monitoring, CGM) i systém pro okamžitou monitoraci glykemie (Flash Glucose Monitoring, FGM) jsou v České republice hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění a v nejbližších letech se budou dostávat k širokému spektru pacientů s diabetem 1. typu i k pacientům s jinými typy diabetu. Proto je důležité ptát se, pro koho jsou tyto technologie nejvhodnější a která z nich je účinnější.

Celý článek
image2.jpg

Dexcom G6 přináší prediktivní upozornění na nízkou glykemii

Nová léčba
Publikováno: 26.04.2019

Tento senzor nové generace, který je od letošního roku také v České republice, posunul technologické možnosti ještě o kus dál a řeší důležité potřeby pacientů s diabetem.

image2.jpg

Proti hypoglykémiím bojuje nová generace inzulinů

Nová léčba
Publikováno: 19.03.2019

V České republice je přes 936 tisíc diabetiků. Diabetiky netrápí pouze nutnost dodržovat speciální režim a užívat léky, ale nepříjemné a zdraví ohrožující stavy spojené s výkyvy hladiny cukru. Zatímco příliš vysoká hladina znamená nebezpečí v dlouhodobém horizontu, skokový pokles pod hodnotu 4 mmol/l, tzv. hypoglykémie, představuje jak akutní riziko úrazu až smrti související se ztrátou sebekontroly, tak dlouhodobé zhoršení psychického, sociálního a zdravotního stavu. 

image2.jpg

Statisíce pacientů nedodržují předepsanou léčbu, riskují svůj život. Nejvíce diabetici a lidé s vysokým tlakem

Příběhy
Publikováno: 05.03.2019

Kolik berete léků? Umíte je vyjmenovat? Stalo se vám, že jste neužíval své léky dle doporučení lékaře? … tyto a další otázky budou v březnu klást svým pacientům praktičtí lékaři a internisté ve 150 ambulancích po celé ČR. Účelem je se dozvědět, proč tolik pacientů nedodržuje předepsanou léčbu. Právě ochota pacienta spolupracovat s lékařem a dodržovat pokyny – tzv. adherence – je pro účinek léčby naprosto klíčová. A právě tím se bude zabývat Týden adherence, který podpořili odborníci z řad diabetologů, internistů a praktických lékařů ve spolupráci se společností Teva.   

04.2019

02.2019

Archiv článků
Navigace: