Přeskočit na: Navigaci, Obsah, Vyhledávání


Dexcom G6 přináší prediktivní upozornění na nízkou glykemii

Nová léčba
Publikováno: 2019-04-26 Přečteno: 1256 Vytisknout

Tento senzor nové generace, který je od letošního roku také v České republice, posunul technologické možnosti ještě o kus dál a řeší důležité potřeby pacientů s diabetem.

Předně, pro diabetiky bude úlevou, že senzor nepotřebuje kalibraci podle glukometru. Senzor se také velmi snadno zavádí – díky kompletní změně aplikátoru senzoru je možná jednodotyková, jednoduchá aplikace. Z designových, ale funkčních vychytávek je důležitý diskrétní a nízkoprofilový design zařízení. Vysílač je o 28 % nižší než předchozí generace Dexcom, což dělá senzor pohodlnější, lépe nositelný pod oblečením a méně viditelný. Funkce Blokování paracetamolem brání interferenci s tímto analgetikem a antipyretikem. Funkce prediktivního upozornění na nízkou hodnotu glykemie umožňuje předvídat hypoglykemii ještě před tím, než nastane a zabraňuje tím nebezpečným příhodám hypoglykemie. Nový Urgent Low Soon alert snižuje čas strávený v hypoglykemii, varuje pacienta 20 minut před závažnou hypoglykemickou příhodou, tedy glykemií pod 3,1 mmol/l, aby stihl včas reagovat. Druhou skupinu alarmů lze nastavit individuálně podle potřeb pacienta, například hlídání hodnot po sportu, v noci a podobně.

Již předchozí generace Dexcom dokázala v klinických studiích významný pokles času stráveného v hypoglykemii ve srovnání se standardní léčbou bez CGM (např. o 58 % ve studii GOLD, o 47 % ve studii I HEART, o 84 % ve studii HypoDE). Zařízení Dexcom G6 má 10denní senzor a poskytuje tak o 43 % delší dobu nošení než předchozí generace. Dexcom G6 byl v USA v roce 2018 schválen jako první iCGM (integrated continuous glucose monitoring). Splňuje tak předem definované standardy přesnosti a spolehlivosti měření v různých specifických úrovních glykemií a splňuje i další požadavky (např. pediatrická data musí být podobná dospělým, bezpečná a spolehlivá komunikace s dalšími zařízeními, přesné alarmy s minimem falešných nebo chybějících varování ad). Na základě měření Dexcom G6 je již možné rozhodovat o léčbě, např. určit dávku inzulinu apod. 

 
Navigace: