Přeskočit na: Navigaci, Obsah, Vyhledávání


Potřebujete poradit při diabetu? Vznikla nová videa pro pacienty!

Příběhy
Publikováno: 2020-02-06 Přečteno: 1080 Vytisknout

Projekt Dobrý cukr vznikl s cílem zlepšit povědomí diabetiků 1. a zejména 2. typu o nutnosti správné léčby. Edukace diabetiků o principech léčby z mnoha důvodů není v běžné ambulantní praxi dostatečně využívána. Přitom víme, že motivovaný a správně vyškolený pacient může mít velký vliv na kompenzaci svého onemocnění.   

Autorky MUDr. Dagmar Bartášková a MUDr. Vladimíra Nekvindová prostřednictvím videí na YouTube kanálu Dobrý cukr nabízí pomoc při výuce základních dovedností, které jsou pro správnou léčbu diabetu nezbytné. Dobrý cukr přijde vhod nejen diabetikům a jejich blízkým.

Krátké scénky ze života v diabetologické ordinaci, ve kterých si vedle dvou lékařek zahrála herečka Bára Štěpánová, přinášejí jednoduché a praktické informace o tom, jak řešit různé otázky v léčbě diabetu a přidružených nemocí. Pacienti si tak mohou v klidu zjistit vše, na co se u lékaře zapomněli zeptat nebo co ne úplně pochopili. 

Úvodní videa projektu Dobrý cukr se zaměřují na následující témata: První návštěva u lékaře. Hypoglykémie. Vysoký cholesterol. Dieta při cukrovce. Obezita a diabetes. Arteriální hypertenze. Metabolický syndrom. Selfmonitoring glykémie glukometrem. Zahájení léčby inzulínem. Aplikace inzulínu. V první fázi projektu vzniklo deset videí, dalších dvacet bude následovat do konce roku 2020.

Pro zvídavé pacienty jsou na www.dobrycukr.cz k dispozici články pro možnosti podrobnějšího studia.

Videa  jsou dostupná také na YouTube kanálu Dobrý cukr

 

 Navigace: