Přeskočit na: Navigaci, Obsah, Vyhledávání


Registrujte se ještě dnes k odběru elektronického newsletteru webu ŽIVOT A CUKROVKA

Co získáte? Kromě zpráv o nových článcích a aktuálním dění na webu 2× měsíčně pro vás máme právě teď jako dárek sborník nejčtenějších článků za poslední rok. Sborník obsahuje jedinečné články, které zohledňují nejnovější poznatky v diagnostice a léčbě nemocí srdce, cév a jejich prevence.

Napište prosím číslo dva:

Covid-19 a těhotenství: klíčové rady pro budoucí maminky s diabetem

Nová léčba Publikováno: 16.04.2020

Covid-19 a těhotenství: klíčové rady pro budoucí maminky s diabetem

Průběh onemocnění u těhotných bývá sice velmi lehký a většinou připomíná běžné nachlazení, o rizicích infekce COVID-19 pro plod zatím ale není dostatek informací. Stejně jako u ostatních horečnatých stavů může být i horečka při infekci COVID-19 v I. trimestru těhotenství spojena s vyšším rizikem vad páteře a mozku a ve II. a III. trimestru může zvýšit riziko předčasného porodu. Glykémie se vlivem infekce zvyšují, což může mít nepříznivý vliv na těhotenství a vývoj plodu. Proto je důležité snažit se o co nejlepší kompenzaci diabetu. Jak na to, shrnuje pro maminky přehledně materiál připravený MUDr. Kateřinou Anderlovou, Ph.D., a MUDr. Hanou Krejčí, Ph.D., z Diabetologické ambulance pro těhotné v porodnici „U Apolináře“ 1. LF UK a VFN v Praze.

Celý článek
image2.jpg

Diabetes a covid-19: 4x5 pravidel pro pacienty

Nová léčba
Publikováno: 01.04.2020

MUDr. Eva Horová, Ph.D., z III. interní kliniky – endokrinologie a metabolismu 1. LF UK a VFN v Praze ve spolupráci s Českou diabetologickou společností připravila pro vás, pacienty s diabetem, sadu základních pravidel, jak můžete u sebe snížit riziko nákazy novým koronavirem, jak se můžete připravit na případné onemocnění covid-19 a v jakých případech byste měli kontaktovat lékaře. Letáček je možné volně sdílet s dalšími pacienty a pomoci jim tak zorientovat se lépe v nové a pro mnohé z nich stresující situaci.         

image2.jpg

Diabetes a COVID-19: informace pro děti a jejich rodiče

Nová léčba
Publikováno: 31.03.2020

Ačkoli podle dostupných dat nevykazují děti s diabetem 1. typu zvýšené riziko nákazy novým typem koronaviru a onemocnění covid-19 se u nich nejčastěji projevuje lehce, s příznaky podobnými běžnému nachlazení, je každopádně třeba dodržovat opatření pro snížení rizika nákazy a jejího přenosu. Jak co nejlépe projít obdobím epidemie a co dělat v případě nákazy dítěte, shrnuje materiál připravený prof. MUDr. Zdeňkem Šumníkem, Ph.D, předním odborníkem dětské diabetologie a Českou diabetologickou společností. My vám jej nabízíme ke stahování a sdílení mezi rodiči. 

image2.jpg

Odložte cigaretu, pomozte v boji s virem! Společná výzva lékařských společností

Příběhy
Publikováno: 26.03.2020

Vážení kuřáci, víme, že většina z vás nekouří ráda: sedm z deseti by si raději kupovalo něco jiného než cigarety. Také víme, že naprostá většina z vás už přestat zkoušela, a že se to zatím nepovedlo. Je to naprosto pochopitelné – kouření ovlivňuje i ty části mozku, které vůlí neovládáme. Ale z každého neúspěšného pokusu se lze poučit – co pomohlo, proč se mi to nepovedlo, a co udělám příště jinak.

04.2020

03.2020

Archiv článků
Navigace: